Уилям Болдуин и филмът „Клети създания“ – гвоздеите на „Синелибри“ тази година

21

Акцентите в програмата на деветото издание на Международния кино-литературен фестивал „Синелибри“ ще бъдат представени днес. 


„Тазгодишното издание на „Синелибри“ е изключително богато като програма, гости и събития“, каза пред БНР Жаклин Вагенщайн – създател и селекционер на фестивала. 


Гвоздей в програмата е откриващият филм тази година – „Клети създани“. Рядкост е филм от този мащаб зрителите да могат да видят преди американската му премиера, подчерта Вагенщайн. По думите й филмът е великолепен и забележителен. Със сигурност ще бъде на „Оскар“-ите, смята тя.


Друг акцент е Уилям Болдуин – холивудската звезда ще оглави международното жури, посочи Жаклин Вагенщайн.


По думите й конкурсната програма е много интересна. Тя отбеляза и биографичното кино, което ще може да се види в рамките на фестивала. 


С мотото „Метаморфози“ фестивалът отбелязва 140 години от рождението на Франц Кафка.